Drukuj

24 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 o godzinie 9.00, w Łukowie Bialskopodlaski Związek Piłki Nożnej wraz z ŁSR Amplus Łuków organizuje


I Memoriał im. Tomasza Trybonia.

 

 


W turnieju zgłoszonych zostało 14 zespołów w roczniku 2004-2005 z obszaru BOZPN.

I Memoriał im. Tomka Trybonia współzałożyciela Akademii Młodego Piłkarza AMPlus Łuków, byłego Prezesa ŁKS Orlęta Łuków, radnego Rady Miasta Łuków 2 kadencji, społecznika, szkoleniowca.

Współtworzył Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, które rozwinęło sport dziecięcy w Łukowie,

18  lat temu zaangażował się w odbudowę Łukowskiego Klubu Sportowego "Orlęta Łuków" i przez pierwsze lata był mi prawdziwym, nie-malowanym wiceprezesem, zawsze gotowym do pomocy, poświęcającym swój czas i posiadane możliwości dla Łukowskiego sportu. Kilka lat później musiał samodzielnie udźwignąć ciężar prowadzenia Orląt i dźwigał go przez cztery lata, aż do 2016 r.

Jego największą pasja stał rozwój sportu dziecięcego i trenowanej przez niego drużyny ŁSR Orlik. Tak powstała Akademia Młodego Piłkarza AMPlus Łuków .

To i najmłodsze z Tomkowych dzieci -  oczko w głowie, kwintesencję życia, imieniem Amplus. Gdy kilka lat temu Tomek postanowił rozwinąć trenowaną przez siebie drużynę Orlików w bardziej usystematyzowany, wielorocznikowy pierwszy w Łukowie i okolicy klub dziecięco-młodzieżowy . Słowo AMPLUS  tak naprawdę najbardziej opisuje samego Tomka Trybonia. Amplus bowiem po łacinie znaczy tyle, co: silny, mocny, rozległy, obfity, intensywny oraz ogarniający. Bo taki przecież był Tomasz Tryboń: ogarniający wszystko, co z Amplusem było związane. Amplusowi poświęcał się bezgranicznie, nawet gdy zdrowie nie pozwalało. 

Dzisiaj, mając pamięć Jego dokonania organizujemy I Memoriał Jego imienia, aby pamięć o Ludziach Sportu Ziemi Łukowskiej była zachowana.

ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA

 

Kategoria: Uncategorised
Odsłony: 8204