Drukuj

 

Po raz piąty ulicami Łukowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

W barwnym korowodzie udział będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy miasta i powiatu. Uliczne jasełka rokrocznie przyciągają tłumy mieszkańców, którzy chcą wspólnie uczcić narodzenie Chrystusa. Orszak to inicjatywa, w którą włączają się różne środowiska, instytucje oraz osoby a także firmy prywatne. Jasełka stanowią plenerowe widowisko, które skupiają wszystkich mieszkańców ponad podziałami. Udział w orszaku może wziąć każdy chętny. Mile widziane są całe rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół czy różnego rodzaju społeczności oraz grupy religijne.

Orszak to także promowanie wśród mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej uroczystości Trzech Króli oraz przywrócenie do przestrzeni publicznej staropolskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W Łukowie „Orszak” stał się już chlubną tradycją, skupiając corocznie wielu mieszkańców na wspólnym kolędowaniu. Od 2011 r. 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Sejm swoją decyzją uznał, że jest to ważne święto i tym samym stworzył nam okazję do jego uroczystego przeżywania.

Na Orszak zaprasza Parafia Przemienienia Pańskiego w Łukowie i Związek OSP Gminy Łuków. Uroczystości patronują Ks. Bp Kazimierz Gurda, Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Łuków i Wójt Gminy Łuków.

Nasze Stowarzyszenie realizuje obsługę finansową Orszaku.

Program:

12.00 Msza Święta w Kolegiacie Łukowskiej

13.00 Zawiązanie zgromadzenia Plac Narutowicza

13.10 Przemarsz Orszaku na trasie: Pl. Narutowicza – ul. Czerwonego Krzyża - ul. Piłsudskiego- ul. Wyszyńskiego - ul. Partyzantów - ul. Rogalińskiego - park miejski – amfiteatr.

15.00 / 15.30 – Zakończenie orszaku.

Zapraszamy 6 stycznia do wspólnego kolędowania

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Orszak Trzech Króli
Odsłony: 4021