Drukuj

Tradycyjnie już w drugiej połowie czerwca wyruszy Pieszy Rajd Śladami kpt. Ostoi.

 

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w sobotę 15 czerwca. Rajd jest wyrazem pamięci o stacjonujących w czasie II Wojny Światowej na terenie rezerwatu Jata formacjach wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego, w szczególności I Batalionie 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Jego celami są: upamiętnienie bohaterów tamtego okresu, w sposób szczególny patrona Rajdu kpt. Wacława Andrzeja Rejmaka ps. „Ostoja”, a także jego podkomendnych oraz przypomnienie wartości, za które walczyli i oddawali życie żołnierze z Jaty. Rajd jest również okazją do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz poznania urokliwego zakątka Ziemi Łukowskiej. Nie jest on wyścigiem, a turystyczną wyprawą.

 

Uczestnicy będą mieli do wyboru 4 trasy – 25-kilometrowe z Łukowa, Wiśniewa bądź Stoczka Łukowskiego; 10-kilometrową z Gręzówki dla dzieci i ich opiekunów oraz wszystkich, którzy z rożnych względów nie mogą wyruszyć na dłuższy wariant trasy. Wszyscy w godzinach popołudniowych spotkają się w Bazie Rajdu, która w tym roku zlokalizowana będzie w leśnictwie Jata, nieopodal zbiornika wodnego. W Bazie Rajdu organizatorzy zapewniają liczne atrakcje, wśród nich: prezentację uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia żołnierskiego, dioramę obozu partyzanckiego z udziałem rekonstruktorów ze ŚZŻAK Koło Łuków, a także szereg konkursów i niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy wezmą również udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz poległych i pomordowanych w Jej obronie.

 

Do udziału w Rajdzie zapraszają – Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik” wraz z partnerami organizacyjnymi – Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Mazowieckim Towarzystwem Strzeleckim im. Marszałka J. Piłsudskiego gminami Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwem Łuków.

 

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na naszym profilu facebookowym.

 

Zapisy prowadzone są w dniach od 15 maja do 7 czerwca br.

 

Regulamin i karty zgłoszeń IV Pieszego Rajdu Śladami kpt. „Ostoi” – pobierz TUTAJ

 

Mapy oraz opisy tras IV Pieszego Rajdu Śladami kpt.„Ostoi” – pobierz TUTAJ /format A4/

 

Ramowy program IV Pieszego Rajdu Śladami kpt. „Ostoi”, 15 – 16 czerwca 2019r. – wkrótce

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Rajd kpt. Ostoi
Odsłony: 2526