Drukuj

 

Wyjątkowo pomyślnie zakończyła się runda jesienna dla drużyn dziecięco-młodzieżowych spod znaku Akademii Młodego Piłkarza AMPLUS. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych (Orlik, Młodzik i Trampkarz), których rozgrywki prowadzi BOZPN,
AMPLUS Łuków zajął pierwsze miejsca.

 

W kategorii Orlik (rocznik 2008/09) drużyna prowadzona przez Andrzeja Suchodolskiego w 18 meczach zdobyła 51 punktów. Kolejne miejsca w tabeli zajęły inne łukowskie drużyny: Orlęta Łuków, DAF I  i Kujawiak Stanin. Na uwagę zasługuje strzelność zawodników AMPLUSA - jesienny triumf osiągnęli zdobywając 63 bramki i tracąc zaledwie 6.

W kategorii Młodzik (rocznik 2006/07) podopieczni Sławomira Pałuckiego zostawili za sobą rówieśników z Gromu Kąkolewnica, DAF I, LKS Milanów i Lesovii zdobywając w 9 meczach 22 punkty. Kompletem punktów (18 w 6 meczach) mogą pochwalić się podopieczni Przemysława Trybonia z rocznika 2004/05 (kat.Trampkarz) oraz imponującym stosunkiem bramek 37-4. Tej właśnie drużynie przypadnie udział w zimowym obozie treningowym planowanym w I tygodniu ferii zimowych. Będzie to drugi obóz wyjazdowy (pierwszy miał miejsce w lipcu br. w Krasnobrodzie) jaki dla młodych piłkarzy zorganizuje Akademia Młodego Piłkarza AMPLUS.

W kategorii ŻAK (rocznik 2010/11) współzawodnictwo prowadzone jest w systemie turniejowym. 21 października br. podopieczni Piotra Madeja brali udział w turnieju organizowanym przez lubelski Widok, ulegli dopiero w półfinałowych i finałowych rzutach karnych.

AMPLUS rozpoczął również pilotażowy program szkoleniowy dla 5-latków (rocznik 2012 i młodsi) którego celem jest praca nad koordynacją ruchową, wdrożenie maluchów do rytmu treningowego i przygotowanie ich do współzawodnictwa w kategorii ŻAK w kolejnych sezonach. Zajęcia z maluchami prowadzą Jolanta i Andrzej Suchodolscy 2 razy w tygodniu, do programu rodzice mogą dołączyć swoje pociechy (zarówno chłopców jak i dziewczynki) w każdej chwili. 

Sukcesy młodych piłkarzy AMPLUSA idą w parze z wytężoną pracą szkoleniowców i działaczy stowarzyszenia, którzy realizują tym sposobem "sportowy" testament Tomasza Trybonia, twórcy i głównego organizatora AMPLUSA, który zmarł w lipcu br.

Nadrzędna kategoria: O nas
Kategoria: + tomasz tryboń 1968-2017
Odsłony: 5169